Przejdź do treści głównej

Lublin. Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli

autor(ka): Kamil Raczyński
2012-11-05, 10:50
bezpłatne
archiwalne
Euro-Forum zaprasza nauczycieli pracujących na obszarach wiejskich oraz nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu, w tym także zatrudnionych u pracodawców uczących w województwie lubelskim do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu "Kreatywna edukacja". Zajęcia będą odbywać się w Lublinie. Rekrutacja rozpocznie się w listopadzie 2012.

Z przyjemnością informujemy, że od listopada 2012 rozpoczyna się rekrutacja do projektu „KREATYWNA EDUKACJA”. Projekt jest realizowany ze środkó w Unii Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli pracujących na obszarach wiejskich oraz nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu, w tym także zatrudnionych u pracodawców uczących w województwie lubelskim do udziału w bezpłatnych szkoleniach.

1. Nauczyciele/ki uczący/e na obszarach wiejskich województwa lubelskiego mają do wyboru jedno z następujących szkoleń:

  • Ocenianie kształtujące – szansa dla rozwoju uzdolnień (80 h dydaktycznych)
  • Metody aktywizacji uczniów według ich uzdolnień (80 h dydaktycznych)
  • Multimedia w procesie indywidualizacji nauczania (80 h dydaktycznych)
  • E-learning – technologia wspierania uzdolnień (80 h dydaktycznych)

2. Nauczyciele/ki kształcenia zawodowego i/lub instruktorzy praktycznej nauki zawodu uczący w województwie lubelskim mają do wyboru jedno z następujących szkoleń:

  • Multimedia w procesie indywidualizacji nauczania (80 h dydaktycznych)
  • E-learning – technologia wspierania uzdolnień (80 h dydaktycznych)

Opis szkoleń:

Ocenianie kształtująceszansa dla rozwoju uzdolnień (80 h) – szkolenie ma na celu wzrost umiejętności pracy z uczniem zdolnym przy wykorzystaniu oceniania kształtującego przez nauczyciela w zakresie: poznania sposobów wprowadzania atmosfery sprzyjającej uczeniu się; określania celów nauczania; ustalenia kryteriów oceniania; opanowania sztuki pozyskiwania odpowiedzi; uzyskania informacji zwrotnej; wprowadzenie oceny koleżeńskiej i samooceny.

Metody aktywizacji uczniów według ich uzdolnień (80h) – szkolenie ma na celu wzrost umiejętności pracy z uczniem zdolnym przy wykorzystaniu metod aktywizujących w zakresie: uczenie się poprzez działanie i przeżywanie; rozwój własnych pomysłów, rozwój umiejętności komunikowania się; praktyczna nauka metod aktywizujących i rozwój kreatywności manualnej

Multimedia w procesie indywidualizacji nauczania (80) – Szkolenie ma na celu wzrost umiejętności pracy z uczniem zdolnym w zakresie opanowania operacji na elektronicznym obrazie, tworzenia prezentacji multimedialnych i diagramów przy użyciu narzędzi multimedialnych np. tablica multimedialna oraz specjalistyczne oprogramowanie do konstruowania scenariuszy lekcji i zaangażowania uczniów

E-learning – technologia wspierania uzdolnień (80h) – Szkolenie ma na celu wzrost umiejętności pracy z uczniem zdolnym przy wykorzystaniu platformy e-learningowej w zakresie: tworzenia i prezentowania ćwiczeń multimedialnych w internecie; komunikacji poprzez platformę internetową z grupą (wysyłanie i odbiór ćwiczeń, administrowanie kontami uczniów)

Szkolenia będą odbywać się 1-2 razy w tygodniu w dni powszednie po 4 godziny dydaktyczne od godziny 16-17.00 i/lub w weekendy po 8 godzin dydaktycznych od godziny 9.00.

Osoby chętne do udziału w projekcje prosimy o wysłanie poczta tradycyjną lub złożenie osobiście uzupełnionych dokumentów zgłoszeniowych dostępnych na stronie www.kreatywnaedukacja.com.pl do biura projektu:

EURO-FORUM Marek Gudków

„KREATYWNA EDUKACJA”

ul. Graniczna 4 / II piętro, 20-010 Lublin

Szczegółowe informacje mogą Państwom uzyskać pod numerem telefonu 512 032 366 oraz na www.kreatywnaedukacja.com.pl

Zapraszamy w imieniu Zespołu projektu „KREATYWNA EDUKACJA”


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Euro-Forum Marek Gudków
Miejsce: Euro-Forum, Graniczna 4, 20-010 Lublin, woj. lubelskie
Data wydarzenia: od 2012-11-06 do 2013-09-30
Organizator:

Euro-Forum, Marek Gudków

Adres:

Graniczna 4, 20-010 Lublin, woj. lubelskie

Tel.:

512032366

E-mail:

k.edukacja@euro-forum.com.pl

Www:

http://www.kreatywnaedukacja.com.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • rozwój zawodowy
  • wieś